0216 526 63 72
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Metal İşleri Yapan Firmalar

22 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
Metal İşleri Yapan Firmalar

Metal İşleri Yapan Firmalar

Metalların soğuk veya sıcak şekilde işlenmesi, şekillendirilmesi işlemleri ve buna benzer işlemler metal işleri olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı makineler ve cihazlar fabrikalarda bulunan soğuk ve sıcak metallere şekil verir. Aynı zamanda kaynak işlemleri de yapar.

Bu işlemlerin gerçekleşmesi için bazı görevler vardır: Öncellikle metala verilmesi istenen şekil belirlenir, metalin nitelikleri incelenir ve dayanaklılık derecesi belirlenir, metale hangi yöntem yardımı ile şekil verileceği belirlenir, soğuk ya da sıcak metalleri iki yüzer arasına yerleştirip sıkıştırarak şekillendirir, çelik çubuklar, saç levhaları ısıtılır ve bunlar dövülerek ardından şekil verme işlemi gerçekleştirilir.

Mesleğin gerektirdiği özellikler nelerdir?

Metal işleri teknikleri olmak isteyen kişiler daha çok kimya ve fizik biliminde başarılı olmalıdır. Gerekli olan özellikler arasında, uzay ve şekil ilişkilerini görebilme, göz ile eli eşgüdümle kullanabilme, şekilleri tasarlama yeteneği gibi özellikler mevut olmalıdır.

Metal işleri teknikleri oldukça dumanlı, tozlu ve aynı zamanda gürültülü ortamlarda çalışmaktadır. Genellikle bu işi yapan kişiler ayakta görev yapar. Bu işi yapan kişiler zaman içerisinde işçiler ve mühendislerle iletişim halinde olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
çelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalatçelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalat