0216 526 63 72
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ferforje Yapımı

22 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
Ferforje Yapımı

Ferforje Yapımı Ferforje işleri

Fransız kelimesi olan “Ferforge” sözünden alınan ferforje işlemi ocakta çalışılarak demirin dövülmesi manasındadır. Günümüzde ferforje demirlik üretimini ekonomik bir hale getirmek için hazır motifler kullanılmaktadır. Fakat özellik talep eden işlerin bazı kısımları ya da tamamı elde hazırlanmaktadır.

Ferforje demirlik tasarımı oldukça zor bir işlem olmaktadır. Bu işlem tasarım ve imalat zamanı yoğun emek ve titizlik gerektirmektedir. Oldukça zor bir işlem olan ferforje işleri, uygulanma sırasında dikkatli olmak gerektirir. Bu işi yapabilmek yüksek deneyim ve aynı zamanda tecrübe istemektedir.

Ferforje işlemi sırasında önemli olan konular bunlardır: Tasarıma uygun şekilde aksesuar ve malzeme tercihi yapmak, yere uygun olarak tasarım, ürünün yüzey kısmını korumak için gerekli önlemler alınması, imalatın ardından temizlik işlemi, boya ve dekorlama, iyi bir ferforje montaj işlemi bu konular göz önünde bulundurularak yapıldığı zaman güzel işler ortaya çıkacaktır.

Ferforje ürünlerinin müşterileri işin sağlamış olduğu avantajları ise dayanıklı, güvenlikli, zerafetli, bakımı kolay, uzun ömürlü, çevreye saygılı bir ürün olmasıdır.

el yapımı ferforje,evde korkuluk yapımı,evde ferforje yapımı,pencere korkuluğu nasıl yapılır,demir korkuluk yapımı,demir merdiven korkuluğu nasıl yapılır,pencere korkuluk montajı,ferforje imalatçıları,

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
çelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalatçelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalat