0216 526 63 72
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ferforje Korkuluk

22 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
Ferforje Korkuluk

 

 

 

 

Ferforje Korkuluk Ürün Açıklaması

Ferforje Korkuluk

Demir işletmeciliğinin çok eski ve köklü bir geçmişi vardır. Bununla birlikte ferforje demirin şekillendirilmesinden sonra doğmuş bir zanaat olarak karşımıza çıkar. Günümüzde demir işletmeciliği ve ferforje iki ayrı konu olarak ele alınmaktadır.

Demirin tarihine bakacak olursak demir, Romalılar gelmeden önce Britanyalılar demir takılarıyla tanınmıştı; küçük bir demir parçası yapmak için harcanan zaman ve emek gerçekten çok fazlaydı.

15. yüzyılda ise yüksek dereceli fırınların devreye girmesiyle demir işleme üretimde hız kazandı ve ferforje zanaatı doğdu. Ferforje tarihi, çok eski zamanlara dayanan bir zanaat türüdür.

Site Korkuluklarına Özen Gösterelim

Ferforje site korkuluklarının en önemli özelliği daireleri ve evleri hırsızlara ve güvenli olmayan canlılara karşı korumaktır. Site için korkuluklar dış cephe ürünlerinden sayılmaktadır. Ferforje, diğer yandan sivil mimariler, villalar ve konaklarda ve nadiren diğer yapılarda kullanılmıştır. Bu iki kavram arasında ortak olan en önemli özellik demirin dövülerek şekillendirilmesidir. Bu kavramları birbirinden ayıran en bariz fark, uygulama ve kullanımda ortaya çıkmaktadır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. berat dedi ki:

    iyi akşamlar benım evin korkulukları yapılması gerekmektedır
    Ferforje Korkuluk acaba evimiz bahcesını ölcerek bıze bır fiyat verme şansınız varmıdır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
çelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalatçelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalat