0216 526 63 72
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çelik Konstrüksiyon işleri

22 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
Çelik Konstrüksiyon işleri

Çelik Konstrüksiyon işleri

Binalarımızın, iş yerlerimizin dayanıklı olması can güvenliğimizi sağlamaktadır. Depreme dayanıklı binaların inşa edilmesi sayesinde bu iş artık çokta zor değildir. Dayanıklı ve uzun süreli kullanıma müsait binaların inşa edilmesi için malzeme kalitesi yüksek olmak zorundadır. Çelik Konstrüksiyon işleri inşaat sektöründe büyük öneme sahiptir.

Çelik konstrüksiyonlar binaların temelinin sağlam olmasını sağlamaktadır. Doğru yapım tekniği, tecrübeli işçiler sayesinde ortaya güzel sonuçlar çıkarmak mümkündür.  Çelik konstrüksiyonların inşasında 2 alternatif mevcuttur: Kaynaklı ve kaynaksız işler.

Kaynakla gerçekleştirilen Çelik Konstrüksiyon işleri ağır çelik aksamların kullanıldığı zamanlar tercih edilmektedir. Bu sistemde parçalar birbirine kaynakla birleştirilerek bir yapının oluşmasını sağlar.

Kaynaklı çelik konstrüksiyon sistemlerinde üretim süresi uzanmaktadır. Nakliye ve montaj işlerinin ağır olması da bu işin özelliklerindendir. Çelik konstrüksiyon sistemlerinin kaynaklı veya kaynaksız yapılması binanın büyüklüğüne ve amacına göre değişkenlik göstermektedir.

Çelik Konstrüksiyon işleri zamanı kaynaksız işlemler yapılması taktirinde daha hafif ve esnek malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Montaj işinin kısa olması da bu sistem avantajlarındandır. Bu konstrüksiyonlar daha profesyonel işçiler tarafından inşa edilmelidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
çelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalatçelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalat