0216 526 63 72
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon

Moderen çağda artık beton çimento ile yapılan & de tahta ile yapılan ahşap evlerde vaz geçip inşaat malzemeleri, yerini demir, çelik malzemeleri kullanılmaktadır.
Çelik Konstrüksiyon öncelikle deprem bölgesi olan Rize , Kocaeli ,Yalavo ,Bursa vb illerde kesinlikle tercih edilmelidir. Kullanılan malzemelerın ,insan yoğunluğunun bulunduğu işletmelerde alışveriş merkezleri gibi yaşam alanlarında öncelikle tercih edilmelidir. Kullanılan malzeme Çelik konstrüksiyon çelikden üretilmektir yapılardır.Kullanılan malzemeler den dolayı kuvvetlı ve sağlamlığı ön plandadır.
Ülkemizde deprem bölgelerinde yaşam alanımız olan evler çalışma alanlarımız da kullanılan malzemeler çok kuvvetli ve sağlam olması gerekir. Bundan dolayı çelik konstrüksiyon yaygınlaşması ve kullanılması gerekir.
Daha önceki yaşamlarda çelik konstrüksiyon önemsenmeyip kullanılmıyordu. Fakat zamanla biraz daha yaygınlaşmaya başlandı daha fazla sağlam yapı oluşturulmuştur.Bu şekilde daha fazla dayanıklı yapılar elde edilmiştir.

Çelik Konstrüksiyon, özellikle deprem riski olan bölgelerde sıkça kullanılan dayanıklı ve sağlam yapı sistemlerinden biridir. Bu yapı sistemleri daha çok fabrika binalarının yapımında, hangar ve spor tesislerinin inşa edilmesinde, büyük depo ve büyük atölyelerde kullanılan oldukça sağlam ve modern yapı sistemleridir. Son yıllarda özellikle deprem bölgelerinde sürekli çelik konstrüksiyon yapılar üretilmi kullanılmaya başlanmıştır.

Bu yapılarda adından da anlaşılacağı gibi kullanılan tüm yapılar ve malzemeler çelikten üretilmektedir. Bu şekilde oldukça sağlam olarak dizayn edilmeye çalışan çelik yapılar depreme dayanıklı ve sağlamdır.

Ülkemizde yerleşim yerleri birinci ve ikinci derecede deprem bölgelerine yerleşmiştir. Bu nedenle yerleşim yerindeki yapıların sağlam ve depreme dayanıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle çelik konstrüksiyon yapıların tercih edilmesi ve yaygınlaşması gerekmektedir. Daha önceki zamanlarda yapılar çelikten yapılmıyordu, çelik kullanılmıyordu. Fakat zamanla daha sağlam ve depreme daha dayanıklı binalara ihtiyaç duyulduğundan çelik yapıların sayısı artmıştır. Günümüzde artık daha sağlam ve dayanıklı olduğundan hemen hemen her yeni yapıda çelik kullanılmakta ve binalar eskiye oranla daha sağlam ve güvenilir yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
çelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalatçelik konstrüksiyon & çelik konstrüksiyon imalat